1963 - 2014 Днiпробуд

Концерн «ДНІПРОБУД»

Алісеєнко

Микола Степанович

 


Заслужений будівельник України.


Президент Дніпропетровського
будівельно-монтажного концерну
«Дніпробуд»

 

Народився 21 грудня 1939 р. у м. Дніпропетровську.


Трудовий шлях розпочав муляром у будівельному управлінні тресту «Дніпровськомбуд» у 1959 р. Згодом працював тут майстром, виконробом, старшим виконробом, заступником, секретарем парткому. У 1968 р. очолив завод «Буддеталь» тресту «Дніпровськпромбуд».


Із 1975 р. – керівник будівельного управління, заступник керуючого тресту «Дніпровськпормбуд». З 1986 р. працював заступником керівника комбінату «Дніпрометалургбуд» Головдніпробуду, концерну «Дніпробуд». У 200 р. М.С. Алісеєнко очолив Дніпропетровський будівельно-монтажний концерн «Дніпробуд».


Микола Степанович брав участь у будівництві багатьох важливих об'єктів Дніпропетровська. Під його керівництвом було реконструйовано цех безшовних труб на трубопрокатному заводі ім.. Леніна, збудовано чавуноливарний цех на заводі металургійного обладнання і задано в експлуатацію міськмолокозавод №2.


Микола Степанович доклав чимало зусиль у будівництво цеху легірованого проводу та в розширення електродного цеху на метисному заводі, цеху ширпотребу з відділенням механообробки, ТЕЦ-ПВС, електростанції й АБК на металургійному заводі ім. Петровського та ін. Також долучився до будівництва комплексу з випуску бурякозбиральних комбайнів, буряковантажних машин на комбайновому заводі, зведення виробничого корпусу електровозобудівного заводу та нового заводу великопанельного домобудівництва потужністю 140 тис. метрів квадратних житла.


М.С. Алісеєнко контролював будівництво об’єктів житла соцкультпобуту та охорони здоров’я, серед яких Дніпропетровська міська лікарня № 4 на 1000 місць, хірургічний корпус обласної лікарні ім. Мечнікова. Брав участь у будівництві першої черги Дніпропетровського метрополітену.


У Нікополі під керівництвом Миколи Степановича споруджено відділення з переробки силікомарганцю потужністю 170 тис. т, шламонакопичувач об’ємом 150 тис. метрів кубічних, газоочистку № 13 – 14, цех із виробництва колготок на феросплавному заводі. М. С. Алісеєнко займався реконструкцією трубопрокатного цеху № 2 із вводом потужністю 140 тис. т обсадних та 10 тис. т геологорозвідувальних труб на трубопрокатному заводі, будівництвом хлібозаводу потужністю 65.3 тис т хлібобулочних виробів та зведенням заводу керамічних стінових матеріалів у с. Ново-Олександрівка потужністю 64 млн шт. умовної цегли.


М.С. Алісеєнко брав активну участь у спорудженні об’єктів житла, охороні здоров’я та соцкультпобуту у Марганці та Орджонікідзе, у будівництві хвостового господарства (ДЗФ-1,2  потужністю 7 млн метрів кубічних та ЦЗФ потужністю 11.5 млн метрів кубічних), а також учасник вводу шахти №9-10 ЦОФ потужністю 12 млн метрів кубічних гірничо-збагачувального комбінату.


За сумлінну працю Миколі Степановичу Алусеєнко у 1997 р. присвоєно звання «Заслужений будівельник України», нагороджено Почесними грамотами Кабінету Міністрів України (1999) та Дніпропетровської облдержадміністрації (2001).